A fertőtlenítés folyamata elengedhetetlen a kozmetikai gyakorlatban, mivel a kozmetikai szalonban több ember megfordul egy nap, ezért fontos, hogy törekedjünk a lehető legalaposabb fertőtlenítésre minden vendég előtt és után. A kézmosás fontossága a Covid-19 járvány óta még inkább fókuszba került a mindennapokban, reméljük ez a hatása tartósan megmarad, hiszen egy alapos kézmosás a bőrön lévő kórokozókat eltávolítja a bőrfelületről.

Mit  jelent pontosan a fertőtlenítés?

Azok az eljárások gyűjtőneve, mellyel a környezetbe került kórokozókat elpusztítják vagy megszüntetik fertőzőképességüket. (sterilizálás, fertőtlenítés)

A fertőtlenítő hatásnak különböző fokozatait különböztetjük meg, ez megmutatja, hogy egy adott fertőtlenítőszer fertőtlenítő hatása milyen széles spektrumon mozog.

– csíraszám csökkentő hatás (szellőztetés, kézmosás)

– baktériumok szaporodását gátló hatás (bakteriosztatikus)

– baktériumölő (baktericid)

– spóraölő (sporicid)

– vírus inaktiváló (virucid)

– gombaelemeket pusztító (fungicid)

– parazitákat pusztító (paraziticid)

Mindig ellenőrizzük, – mielőtt megvásárolunk bármilyen fertőtlenítőszert – hogy az adott termék, milyen fertőtlenítő hatással rendelkezik és milyen felületre lehet alkalmazni!

Hogyan válasszuk ki a megfelelő fertőtlenítőszert?

A fertőtlenítőszerekkel szembeni követelmények a következőek:

– megbízhatóság

– stabilitás

– gazdaságos legyen

– gyors hatóidő

– széles hatásspektrum

– jó vízoldékonyság

– jó felszívó tulajdonság

– a fertőtleníteni kívánt felületet ne károsítsa

– szagtalan, színtelen legyen

– ne legyen tűzveszélyes

Ne feledjük, hogy a kozmetikával kapcsolatban általában a ápoltság, tisztaság és még egyéb fogalmak mellett a higiéniára asszociálunk, így kiemelt fontossága van a fertőtlenítésnek és a sterilizálásnak is a mindennapi gyakorlatban.